Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

KRYZYSOWNIK

Serdecznie zapraszam do korzystania z „Kryzysownika”, stworzonego we współpracy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu ze Stowarzyszeniem Osób i Rodzin na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Zrozumieć i Pomóc”. Opracowaliśmy go wspólnie, ponieważ pragniemy, aby każdy mieszkaniec i mieszkanka Wielkopolski mogli zadbać o siebie na co dzień, a w razie potrzeby znaleźć pomoc.
 

W „Kryzysowniku” znajdą Państwo 10 sposobów dbania o siebie, pomysły dotyczące budowania relacji z dziećmi oraz krótkie wskazówki, jak rozpoznać sygnały nadchodzącego kryzysu psychicznego. Ostatni czas jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem. W tym okresie szczególnie zachęcamy do dbałości o relacje. Tegoroczne wydanie „Kryzysownika” zyskało część dotyczącą budowania zdrowych relacji z dziećmi.
 

Jak powiedział Jesper Juul, terapeuta rodzinny, autor książek o wychowaniu i socjologii: „Rodzina potrzebuje rodziców, którzy potrafią zadbać o siebie”. Oznacza to, że na każdym etapie rozwoju, niezależnie od panujących warunków, potrzebujemy bezpieczeństwa emocjonalnego, miłości, troski oraz dbałości o siebie.
 

Polecam również Państwa uwadze materiały powstałe w ramach kampanii na rzecz zdrowia psychicznego #PrawdziwiLudzie. Znajdą je Państwo na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu: rops.poznan.pl/ zdrowiepsychiczne.

Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Paulina Stochniałek

ZAŁĄCZNIKI:

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny