Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Pudełko życia

Drodzy Seniorzy!

 

Zadbajcie o swoje bezpieczeństwo!

 

Odbierzcie bezpłatnie swoje Pudełko Życia!

 

 

Projekt „Ujskie Pudełko Życia” ma na celu zapewnienie osobom starszym, w szczególności mieszkającym samotnie, niesamodzielnym, niepełnosprawnym, przewlekle chorym, bezpieczeństwa oraz wsparcia w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia w miejscu zamieszkania.

„Ujskie Pudełko Życia” to niewielkie opakowanie, które zazwyczaj przechowuje się w lodówce, opatrzone specjalną naklejką, z kartą informacyjną w środku, która zawiera istotne informacje ważne dla sprawnego przeprowadzenia akcji ratunkowej: o schorzeniach, uczuleniach czy zażywanych lekach a także kontakt do najbliższej rodziny – to szczególnie ważne w przypadku osób niesamodzielnych lub mieszkających samotnie.

Takie niewielkie pudełko może uratować życie, dlatego zachęcamy starszych mieszkańców Gminy Ujście lub ich opiekunów do bezpłatnego odebrania Ujskiego Pudełka Życia.

 

MIEJSCA GDZIE MOŻNA BEZPŁATNIE ODEBRAĆ UJSKIE PUDEŁKO ŻYCIA:

• Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ujściu, ul. Wojska Polskiego 12

• Urząd Miejski w Ujściu, pl. Wiosny Ludów 2

• Ośrodek Zdrowia w Ujściu, Kruszewie i Mirosławiu

 

*******************************************************************************************************************************************************************************************************

 

INSTRUKCJA PRZYGOTOWANIA UJSKIEGO PUDEŁKA ŻYCIA:

• Wypełnij rzetelnie drukowanymi literami Kartę Informacyjną. Informacje zawarte w Karcie zostaną wykorzystane przez służby ratunkowe w sytuacji konieczności przeprowadzenia sprawnej akcji ratunkowej. Dla uwiarygodnienia danych zgromadzonych w części medycznej (Część I) wskazany jest podpis lekarza rodzinnego.

• Włóż Kartę Informacyjną do Ujskiego Pudełka Życia.

• Zamknij Pudełko i umieść je w lodówce w łatwo dostępnym i widocznym miejscu, np. półka na drzwiach lodówki.

• Naklejkę znajdującą się w pudełku naklej po zewnętrznej stronie drzwi lodówki.

WAŻNE

• W przypadku wspólnego zamieszkiwania większej liczby osób, wystarczy jedno pudełko dla wszystkich domowników. Każda z osób wypełnia swoją Kartę Informacyjną i wkłada do wspólnego pudełka.

• Wszystkie dane zawarte w Karcie należy aktualizować co 6 miesięcy/w każdej sytuacji zmiany stanu zdrowia/po każdej zmianie leków lub ich dawkowania.

• Nową Kartę można pobrać ze strony internetowej MGOPS w Ujściu oraz Urzędu Miasta w Ujściu

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny